/Files/images/papka/2020-2021_nr/ZNO-2021.jpg

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

/Files/images/papka/2020-2021_nr/між текстом.png

/Files/images/papka/2020-2021_nr/графік ЗНО 2021.png

Зміст сертифікаційних робіт відповідатимепрограмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освітидля учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2021 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років.

Як самостійно підготуватися до ЗНО

Крок 1. Розплануй свій час

Самоорганізація – один із ключових чинників не тільки складання ЗНО, а й будь-якого іншого іспиту. Візьми листок, розграфи його на 7 частин.Кожна частина – це день тижня.Напиши, які теми яких предметів ти повинен вивчити сьогодні, завтра і найближчими днями. Так ти зможеш пройти всі теми та спостерігати за своїм прогресом. Корисно також записати біля кожного пункту час, відведений на його виконання. Це допоможе не відволікатися на інші справи. Прикріпи цей листок над робочим столом, на холодильник або інше місце, яке часто буває в полі зору.

Наприклад, план може виглядати так:

· 17:00 – 18:15 мова: прикметник (теорія і вправи);

· 18:30 – 19:30 історія: додержавний період;

· 19:45 – 21:00 англійська: вправи на часи.

Не забувай робити перерви, щоб відновити сили. Тобі потрібен гарний результат, а не мішки під очима та головний біль.

До речі, якщо телефон, планшет чи інший гаджет є причиною втраченого часу, то спробуй на нього встановити додатокForest. Щоразу перед тим, як почати вчитися, зайди у додаток та посади в цій грі дерево. Протягом наступних 30 хвилин воно буде рости. Якщо вирішиш вийти з додатка, то з’явиться застереження про те, що рослина загине. Ти за збереження природи, правда? зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

Крок 2. Оточи себе людьми, які також готуються до ЗНО

Мотивацію тобі дадуть однокласники. Зроби перерви в школі продуктивними: ставте один одному запитання з предмету, який будете складати на ЗНО. Відгадав – тепер твоя черга придумати цікаве запитання. До вас можуть приєднатися й інші. Чим більше людей, тим краще. Такі ігри можна проводити і онлайн у соцмережах. А помилки лише додають мотивації вивчити щось нове, про що не знав чи забув.

Крок 3. Вивчай два предмети одночасно

Спробуйпоєднати підготовку до англійської із вивченням іншого предметана ЗНО. Знайди канал на YouTube або сайт англійською, де розповідають про ту сферу чи заняття, що тебе цікавить, скажімо, математику.

BBC має особливурубрику, у якій можна обрати шкільний предмет, читати тексти, дивитися відео та проходити тести. Звичайно, що матеріали не пристосовані до українського ЗНО, проте можна знайти предмети, які перетинаються з переліком тих, з яких проходять тестування в Україні: англійська, французька, німецька, іспанська мови, історія (деякі теми, які стосуються нашої країни), географія, математика. Усе це англійською мовою, тому користь від такого методу подвійна.

Крок 4. Озбройся цими матеріалами

ЗНО з української мови та літератури. Як підготуватися?

Додатки та сайти:

· Львівський регіональний центр оцінювання якості освітиділиться відповідями на попередні тестові завданнями з усіх предметів;

· якщо наголос – твоє болюче місце, то додаток«ЗНО Акцентуй»допоможе здолати цю перешкоду на шляху до високого балу;

· особливу увагу треба приділити додатку, який хоч і не створений спеціально для ЗНО, проте може стати твоїм вірним помічником під час підготовки доукраїнської мови– «Мова – ДНК нації». Спершу родина лепетунів навчала української мови на сторінці у «Фейсбук», згодом – на сайті, а тепер – удодатку. Запам’ятовувати правила стало весело та цікаво;

· якщо ти часто їздиш у транспорті або не знаєш, чим заповнити вільний час у черзі, спробуй завантажити скорочені варіанти творів з літератури на свій ґаджет і перечитувати їх у цей час. Потрібно поновлювати пам’ять про сюжети творів, які вже опрацював. Для одного тексту достатньо 15 хвилин вільного часу, тому збережи декілька про запас. У цьому випадку тобі допоможедодаток, у якому вже є скорочені варіанти;

· правопис;

· тренажер з правопису;

· LearningApp для мовиталітератури;

· ЗНО-клуб.

Онлайн-курси та відеоуроки:

· «Академія» підготовки до ЗНО;

· Phoenicis для мовиілітератури;

· EdEra(онлайн-курс);

· експрес-уроки від Олександра Авраменка.

Спільноти для підготовки до ЗНО у соцмережах:

· цікаве про українську мову;

· підготовка до ЗНО з української мови та літератури «ВКонтакте»та у«Фейсбук»;аудіокниги з літератури.

Тести ЗНО онлайн

ТРЕНУВАЛЬНІ ТЕСТИ ЗНО З УСІХ ПРЕДМЕТІВ

Затверджені дати проведення ЗНО-2020

Посібник "ГОТУЄМОСЯ ДО ЗНО"

/Files/ZNO2020-217x300.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 214

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.